02185743682
information@kinoki-pad.ir

افزایش شمار مبتلایان جدید کرونا در پکن


چین امروز (شنبه) بیشترین شمار ثبت شده ابتلا به کرونا را طی چهار روزِ پیاپی پس از شیوع مجدد این ویروس در پکن اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، کمیسیون بهداشت ملی چین شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در روز گذشته (جمعه) را در مجموع ۲۱ نفر اعلام کرد که از ۱۳ نفر اعلام شده در روز پیش از آن نیز بیشتر شده است.

شمار مبتلایان جدید در پکن نیز ۱۷ نفر بوده که نسبت به ۱۱ نفرِ روز پیش از آن افزایش داشته است.

از ۱۱ ژوئن، زمانی که پکن گزارش اولین مورد ابتلا به کرونا را در شیوع مجدد کرونای ناشی از یک مرکز عمده فروشی مواد غذایی گسترده در جنوب غربی پایتخت خبر داد تاکنون ۲۹۷ نفر در این شهر با جمعیت بیش از ۲۰ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

همچنین روز جمعه مقامات چین از ورود چهار مسافر مبتلا به کرونا به این کشور خبر دادند که در مقایسه با آمار دو نفره در روز پیش از آن افزایش یافته است.

تاکنون ۸۳ هزار و ۴۸۳ نفر در چین به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۴۶۳۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار قربانیان این بیماری در چین از اواسط ماه مه میلادی ثابت مانده است.

چین همچنین ۱۲ بیمار بدون علامت را در روز گذشته گزارش کرد که تست آن‌ها مثبت بوده اما علائم بالینی مانند تب را از پنج روز قبل از تست نشان نداده‌اند.

بنا بر گزارش رویترز، مرکز بهداشت و درمان چین در موارد مصوب خود اعلام کرده بیماران بدون علامت شامل آمارهای اعلام شده این کشور نمی‌شوند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code