02185743682
information@kinoki-pad.ir

تاسیس دانشگاه فوریت‌های پزشکی – ایسنا


رییس سازمان اورژانس کشور از تاسیس دانشگاه فوریت‌های پزشکی در آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا دکتر پیرحسین کولیوند با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مصوبه‌ای که برای اورژانس کشور اخذ شد تا سال آینده نیروی فوریتهای پزشکی برای اورژانس استخدام می‌کنیم که در مرحله اول ۱۰۰۰ و در مرحله دوم ۲۰۰۰ نفر خواهد بود.

وی ادامه داد: بحث تربیت نیروی انسانی خواهر هم مطرح شد. با توجه به اینکه سال گذشته تعدادی از پایگاه‌های اورژانس را راه اندازی کردیم، قرار شد تا نیروی فوریت های پزشکی خانم هم به سازمان بپیوندند و برای انجام عملیات به تیم‌های ما اضافه شوند.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه کار جدید دیگر هم این است که قرار شده دانشکده فوریت‌های پزشکی تاسیس شود و به صورت اختصاصی کار کند، گفت: قصد داریم این دانشکده از نظر تکنیکی و تاکتیکی به صورت شبانه‌روزی فعالیت کند. خوشبختانه این کارها به زودی انجام می‌شود و در حال حاضر در حال رایزنی با یکی از دانشگاه ها هستیم.

وی درباره اورژانس ریلی نیز گفت: قصد داریم تا بهمن‌ماه  با همکاری سازمان راه آهن اولین سری اورژانس ریلی – که قرار است پنج یا هفت دستگاه و در صورت امکان ١٠ دستگاه باشد – را افتتاح ‌کنیم همچنین در دو هفته آینده نیز پنج شناور هم در استان هرمزگان راه اندازی می‌شود تا اورژانس دریایی مجهزتر شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code