02185743682
information@kinoki-pad.ir

سفر “نمکی” به مازندران برای ارزیابی کمبودها و مشکلات درمانی مردم


وزیر بهداشت گفت: بخش دیالیز مهم‌ترین نیاز مردم غرب مازندران است به طوریکه فضا و امکانات آن کمتر از استاندارد بوده و پیگیری این موضوع در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید بهشتی نوشهر در جمع خبرنگاران، گفت: پروژه اورژانس جدید و بخش ایزوله بیمارستان تا انتهای سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نمکی هدف از سفر خود به غرب استان مازندران و شهرستان‌های نوشهر و چالوس را ارزیابی کمبودها و مشکلات مردم منطقه اعلام کرد و افزود: بخش دیالیز مهم‌ترین نیاز مردم منطقه است و فضا و امکانات آن کمتر از استاندارد بوده که پیگیری این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وزیر بهداشت و درمان، مازندران را جزو پیشگامان طرح ملی سنجش فشار خون در بین سه دانشگاه علوم پزشکی کشور معرفی کرد و گفت: ما از دو مسیر بلندمدت و کوتاه مدت مباحث کنترل بیماران کلیوی را دنبال می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: در مسیر بلند مدت پایش بیماری‌زایی با استفاده از طرح ملی فشارخون که از عوامل اصلی بیماری‌های مزمن کلیوی است انجام گرفته که موجب کند شدن روند بیماری‌زایی در کشور خواهد شد.

نمکی در مورد روش کوتاه مدت نیز ادامه داد: افزایش فضای فیزیکی بخش‌های دیالیز و دیگری افزایش تعداد دستگاه‌ها و تجهیزات دیالیز به کنترل کوتاه مدت ختم می‌شود که هر دو روش مورد توجه وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش ایسنا، امروز پنجشنبه سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان برای بررسی مشکلات درمانی و بهداشتی به نوشهر و چالوس سفر کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بازدید از بیمارستان شهید بهشتی شهرستان نوشهر و بیمارستان طالقانی چالوس و همچنین شرکت در جلسه جمع بندی در سالن اجتماعات بیمارستان رازی چالوس در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code