02185743682
information@kinoki-pad.ir

شیب صعودی مرگ‌ومیر کرونایی در استان مرکزی/ابتلای بیش از 7700 نفر تا امروز


ایسنا/مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از مرگ شش نفر در اثر ابتلا به کرونا و ابتلای 129 نفر به این بیماری در استان طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

بر اساس اعلام علوم پزشکی اراک، سیدمحمد جمالیان  در این‌باره اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کروناویروس 129مورد جدید ابتلا شناسایی شده که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کروناویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون به 7707 نفر رسیده است.

وی در ادامه گفت: از 129 مورد جدید در استان 18 مورد این بیماران در بیمارستان های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند.

جمالیان افزود: 111 مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.

وی گفت: متاسفانه در این مدت شش مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مرکزی گزارش شده که بر این اساس تعداد فوتی ها در اثر ابتلا به این ویروس به 331 نفر رسیده است.

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه بر خلاف کشور میزان مرگ و میر در استان در حال افزایش است، اظهار کرد: در این خصوص ️چند علت اصلی وجود دارد، یکی اینکه استان مرکزی سومین استان سالمند کشور است و ️بحث بعدی صنعتی بودن استان و مراودات و رفت و آمدهای بسیار زیادی است که در استان صورت می‌گیرد.

جمالیان اظهار کرد: ️بحث بعدی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بعضی از شهروندان است، بویژه برگزاری جشن های عروسی، مهمانی های شبانه و مراسم های عزاداری که منجر به افزایش بستری در استان شده و به تبع آن میزان مرگ و میر در استان افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در شاهراه مواصلاتی کشور هستیم خیلی از مسافران در اراک توقف دارند و این تهدیدها عواملی است که ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم را در استان ما بیشتر می کند ولی متاسفانه شاهد هستیم که تعدادی از مردم این موارد را رعایت نمی کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code