02185743682
information@kinoki-pad.ir

لزوم تعریف و ایجاد شاخص‌ها و سنجه‌هایی مناسب برای ارزیابی حوزه مددکاری


معاون درمان وزیر بهداشت بر لزوم تعریف و ایجاد شاخص‌ها و سنجه‌هایی مناسب برای ارزیابی حوزه مددکاری بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در دوره آموزشی فرآیندهای مددکاری در مراکز درمانی بر لزوم تدوین دستورالعملی جامع و کامل برای مددکاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: دستورالعمل مددکاری به ما در ارائه خدمات مددکاری در مراکز درمانی کمک خواهد کرد و به نحوی، عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی در این حوزه براساس دستورالعمل مددکاری عملیاتی خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وجود معضلاتی در حوزه مددکاری تصریح کرد: جذب اعضای مددکاری و تمدید طرح از جمله مشکلات این حوزه است و ضرورت دارد در مناطقی مانند مناطق کم برخوردار، در صورتی که نیروی طرحی جایگزین نداشته باشیم، نیروهایی که طرح آنها در آن مناطق پایان یافته است را به منظور ارائه خدمت در آن مناطق تمدید طرح کنیم.

جان بابایی تاکید کرد: همچنین باید تامین منابع اصلاح شود تا بتوانیم نیروهای خرید خدمت جذب کنیم و کمبود نیرو در بیمارستان‌ها از این طریق کاهش یافته و جبران شود.

بنابر اعلام وبدا، معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در جلسه امروز باید بتوانیم شاخص‌هایی در حوزه مددکاری ایجاد کنیم و بر اساس این شاخص‌ها اعتبار بخشی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها انجام شود و شاخص‌های تدوینی باید به نحوی باشد که قابل اجرا باشد.

جان بابایی بر لزوم پیگیری مسائل بیماران توسط مددکاران تاکید کرد و گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۵۰ تخت بیمارستانی، یک مددکار حضور دارد. استفاده از ظرفیت (NGO) ها، در حوزه مددکاری بسیار راهگشا بوده و به این حوزه کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code