02185743682
information@kinoki-pad.ir

مردم مناطق سیل‌زده حتما از آب‌های مورد تایید بهداشت استفاده کنند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مردم مناطق سیل زده استان از آب معدنی یا آب‌های مورد تایید بهداشت استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا فاضلدر جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی بیش از دو هفته‌ای که از سیل گلستان می‌گذرد، اقدامات درمانی در کمپ‌ها و بیمارستان‌های صحرایی توسط کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی و نیروهای  بهداری سپاه و ارتش انجام می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در روزهای آینده دغدغه بیماری‌های عفونی را در مناطق سیل زده داریم و مردم باید توجه جدی به توصیه‌های بهداشتی داشته باشند.

فاضل با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی، تصریح کرد:‌ آبی که مردم در مناطق سیل زده استان مصرف می‌کنند حتما باید مورد تائید همکاران بهداشت محیط ما باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم که ترجیحا از آب انبارها استفاده نکنند، آب معدنی به اندازه کافی در مناطق سیل‌زده وجود دارد. اگر هم می‌خواهند از آب انبارها استفاده کنند حتما باید مورد تائید بهداشت باشد.

وی یادآور شد: هر فردی که در مناطق سیل‌زده دارای علائم ضعف و بی حالی، تب و لرز و اسهال و استفراغ است باید بلافاصله به مراکز پزشکی درمانی مراجعه کند.

فاضل تاکید کرد:‌ در بیمارستان آق‌قلا امکانات لازم پیش‌بینی شده و حتی تخت‌های خالی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۹۰۰ مورد آزمایش برای وبا گرفته شده که همه آنها منفی بود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code