02185743682
information@kinoki-pad.ir

مقابله با شیوع بیماری کرونا یک وظیفه عمومی است


ایسنا/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مقابله با شیوع بیماری کرونا یک وظیفه عمومی است که تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید در این راستا دستورات ابلاغ شده را اجرایی کنند.

بهروز اکرمی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی اظهار کرد: سرانه مطالعه در استان مرکزی پایین است که علت این مسئله باید از سوی نهادهای مربوطه شناسایی و مشخص و چاره مناسب برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

وی در خصوص مبارزه با بیماری کرونا افزود: اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری کرونا با یکبار گفتن نتیجه‌ای ندارد و این موضوع نیازمند یک اقدام و پیگیری مستمر دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مقابله با این بیماری یک وظیفه عمومی است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید در این راستا دستورات ابلاغ شده را اجرایی کنند.

اکرمی بیان کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری کرونا باید به رفتار عمومی تبدیل شود چراکه در غیر اینصورت نتیجه مطلوبی به دست نخواهد آمد.

وی اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی باید تا ۱۵ فروردین ماه به صورت جدی در دستور کار باشد همچنین تجهیز اماکن پر جمعیت از جمله پادگان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و… به مایع دستشویی و ماسک نیز باید مورد توجه دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: تا امروز هیچ موردی از بیماری کرونا در استان مرکزی مشاهده نشده و در صورت مشاهده مورد مشکوک، بخش ایزوله بیمارستان ولیعصر اراک با ظرفیت ۴۰ نفر آماده سازی شده است.

سیدمحمد جمالیان بیان کرد: پس از شناسایی فرد مشکوک، امکان تشخیص این بیماری در استان وجود دارد و تا ۲۴ ساعت جواب قطعی آزمایشات مشخص خواهد شد.

وی اضافه کرد: میزان فوت بیماری کرونا ۲ تا ۴ درصد و کمتر از آنفلوآنزاست اما با انتشار اخبار کذب و غلط یک موج نگرانی در کشور و استان ایجاد و سبب مراجعه افراد زیادی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در استان برای انجام آزمایشات شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code