02185743682
information@kinoki-pad.ir

نشست نمایندگان محک با نویسندگان ادبیات کودک و نوجواننشست مشترک نمایندگان محک (موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) با متخصصان حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محک، قبل‌ترها صدای ترالی که در راهرو بخش‌های بیمارستان می‌پیچید، اکثر کودکان مبتلا به سرطان به یاد دارو، قرص، شربت و آمپول می‌افتادند. امروز اما بخش خدمات حمایتی با همراهی روان‌شناسان  مؤسسه خیریه محک و داوطلبان کار با کودک بیمار، سال‌هاست مفهوم تلخ ترالی دارو را به شیرینی قصه و کتاب تبدیل کرده است.
اهمیت توجه مداوم به ارتقای خدمات به کودکان مبتلا به سرطان، باعث شد تا محک به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان در جلسه‌ای که در انجمن شاعران ایران برگزار شد شرکت کند تا با بهره‌مندی از تجربیات متخصصان حوزه ادبیات کودک و نوجوان، فعالیت این ترالی و سایر خدماتی را که در زمینه آموختن مهارت‌های ادبی، کتابخوانی و روایت درمانی برای کودکانش انجام می‌دهد بهبود بخشد. چرا که محک می‌خواهد روزهای سخت درمان فرزندانش را با شیرینی قصه و شعر گره بزند و نیز مهارت‌های مورد نیاز هر کودکی را به فرزندانش بیاموزد.
مصطفی رحماندوست، شاعری که در قصه‌گویی و ارتباط با کودکان تبحر دارد و بارها در محک حضور یافته و ساعتی خوش برای کودکان ساخته، این‌بار زمینه حضور محک را در جلسه‌ای فراهم کرد که شاعران و نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان چون طیبه شامانی، بیوک ملکی، افسون امینی و … نیز در آن حضور داشتند.
نمایندگان محک در این جلسه به معرفی فعالیت‌های این مؤسسه خیریه در ترالی کتاب پرداختند و مقرر شد اقداماتی مشترک برای افزایش ارتباط کودکان مبتلا به سرطان با کتاب از سوی انجمن صورت گیرد. همچنین برخی از اعضای این انجمن برای حضور در کارگاه ارتباط با کودک که زمینه افزایش آگاهی آن‌ها را در زمینه شیوه ارتباط با بیمار فراهم می‌آورد، داوطلب شدند. در این جلسه درخصوص کتاب «قصه‌های بچه‌های محک» که داستان‌ها و نقاشی‌های آن از آثار کودکان محک است نیز گفت‌وگو و تصمیم بر آن شد تا در پرورش استعداد کودکان علاقه‌مند به نوشتن مشارکت شود. همچنین در این نشست به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان، با کارت‌های نقاشی کودکان محک از متخصصان حاضر در جلسه تقدیر شد.
ترالی کتاب محک که از سال 1389 آغاز به کار کرده است، دو روز در هفته مهمان اتاق‌های کودکان مبتلا به سرطان بستری در بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک محک می‌شود و آن‌ها را با کتاب‌های مختلف کودک و نوجوان و قصه‌خوانی آشنا می‌کند. داوطلبان ترالی کتاب علاوه بر بیمارستان و اقامتگاه محک، در اقامتگاه ستارخان و بیمارستان‌های مرکز طبی کودکان، امام حسین، شهدا، رسول اکرم، مفید و بهرامی نیز به توزیع کتاب در میان کودکان مبتلا به سرطان می‌پردازند.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code