02185743682
information@kinoki-pad.ir

همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ایجاد پارک سلامت


مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مطرح شدن موضوع ایجاد پارک سلامت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های مختلف، بر همکاری پارکهای علم و فناوری با دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهدی کشمیری، در چهل و دومین نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور که به مدت دو روز در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، ضمن قدردانی از میزبانی پارک علم و فناوری یزد، اصلی‌ترین هدف این سفر را بازدید از مجموعه زیبا و ارزشمند پارک علم و فناوری یزد و آشنایی با فعالیت‌های پارک یزد دانست و در خصوص بودجه پارک‌ها و چالش‌های پیش رو در بودجه سال آینده مطالبی را ارائه کرد.

وی هدف دیگری که از سال گذشته به‌طورجدی در حال پیگیری است را بحث منابع برای زیرساخت‌ها دانست و گفت: همچنین پیگیر پارک‌هایی که طرح جامع دارند و در این ایام افت‌وخیزهای زیادی تجربه کرده و افق آن هنوز مشخص نشده است، هستیم تا بتوانیم بحث توسعه اراضی را به‌جایی برسانیم.

دکتر کشمیری با بیان اینکه بحث ایجاد پارک سلامت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی موضوع دیگری است که در استان‌های مختلف مطرح می‌شود، گفت: تقاضاهایی روی میز و مصوب در استان‌های مختلف و در دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته‌ایم و خواهشمندم همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی جدی گرفته شود و به‌طورجدی برای آن انرژی گذاشته شود؛ چرا که این حوزه، یک حوزه هدف بوده و از مخاطبان ما است.

دکتر محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست، از صمیمیت و ارتباط مناسب و سازنده میان پارک‌های علم و فناوری کشور تقدیر و ابراز امیدواری کرد: با استفاده از این فرصت، پارک‌های علم و فناوری کشور بتوانند با همکاری و هم‌افزایی در جهت اشتغال جوانان و ساختن آینده این مرزوبوم فعالیت کنند.

بر اساس اعلام وزارت علوم، در روز نخست این نشست دکتر صدیق، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز گزارشی از اجرای بودجه‌ریزی عملیاتی این پارک ارائه کرد و در انتها نیز حکم ریاست پارک علم و فناوری یزد از سوی دکتر مهدی کشمیری اعطا شد.

در روز دوم این نشست نیز تجارب شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در تعامل با دانشگاه‌های منطقه، پارک فناوری پارک پردیس در راه‌اندازی کارخانه نوآوری آزادی، صندوق پژوهش و فناوری یزد و پارک علم و فناوری یزد در ایجاد و راهبری دفتر مبادله فناوری منطقه‌ای، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در استفاده از کمک‌های بنیاد برکت در حمایت از واحدهای فناور، پارک علم و فناوری خراسان رضوی در توسعه شبکه نوآوری در دانشگاه‌های غیرانتفاعی توسط رؤسای این واحدها ارائه شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code