02185743682
information@kinoki-pad.ir

وظایف پرستاران در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا


معاون پرستاری وزارت بهداشت در جلسه با شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، به تشریح وظایف پرستاران در کمپین بسیج ملی فشار خون کشور پرداخت.

به گزارش ایسنا، دکتر مریم حضرتی در این جلسه که با حضور تمام مدیران پرستاری، روسای دانشکده های پرستاری و هیات مدیره های نظام پرستاری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به اجرای کمپین ملی فشار خون بالا در کشور، گفت: در این طرح بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در یک هزار بیمارستان و ۱۸۰ کلینیک و بیش از یک هزار پایگاه سیار ارائه خدمت می‌کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی کنترل فشارخون با هدف توانمندسازی مردم برای خودمراقبتی در کشور  آغاز خواهد شد.

حضرتی افزود: پرستاران در سه قالب در کلینیک‌های بیماری‌های غیرواگیر که در ۱۰۰۰ بیمارستان راه‌اندازی خواهد شد، در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه‌های سیار که در کشور ایجاد خواهد شد، ارائه خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه داریم تا با تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل، مراقبت و مدیریت فشارخون، جامعه را از این عامل پرخطر که به عنوان مرگ خاموش از آن یاد می‌شود  و ۴۰ درصد جمعیت نیز دچار آن هستند، آگاه کنیم و در این ارتباط بسیج ملی فشارخون بالا تشکیل شده است.

بنابر اعلام وبدا، حضرتی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت دانشگاه ها برای اجرای صحیح این طرح از شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه‌ها خواست تا به نحو مطلوبی در این زمینه به مردم جهت حضور حداکثری در این طرح اطلاع رسانی شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در همه زمینه‌ها اعم از شناسایی، پایش و درمان بیماری، آموزش مردم با توجه به راهنماهای بالینی ملی انجام می‌شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code