02185743682
information@kinoki-pad.ir

“پروژه انفورماتیک تصویربرداری” پروژه‌ای سرآمد برای دانشگاه ایران


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این‌که “پروژه انفورماتیک تصویربرداری” یک پروژه‌ سرآمد برای دانشگاه علوم پزشکی ایران است، گفت: هدف‌گذاری پروژه مذکور این است که دانشگاه علوم پزشکی ایران باید به عنوان مرجعیت علمی در کشور معرفی شود. همچنین کمیته‌های کلان آن به منظور رصد و تثبیت برنامه‌ها، به صورت ماهیانه تشکیل و منابع لازم برای اجرایی شدن این پروژه تامین شود.

به گزارش ایسنا، دکتر جلیل کوهپایه زاده در جلسه کمیته انفورماتیک رادیولوژی که با حضور دکتر توکلی معاون درمان، دکتر مهیار غفوری مدیر گروه رادیولوژی و سایر اعضاء در سالن شورای این دانشگاه برگزار شد، ضمن معرفی دکتر غفوری به عنوان مدیر پروژه انفورماتیک تصویربرداری، عنوان کرد: این پروژه بر اساس نیاز سازمانی تعریف شده است، لذا در این راستا باید برنامه عملیاتی مشخص برای آن در نظر گرفته شود و تشکل حرفه‌ای آن تعیین شود.

دکتر غفوری، مدیر گروه رادیولوژی نیز در خصوص مقدمه کار، بستر مناسب برای انتقال تصویربرداری، ارائه گزارش استاندارد و تامین زیرساختهای لازم توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه دکتر توکلی، معاون درمان دانشگاه ایران نیز در خصوص ایجاد یک مرکز تصویر برداری متمرکز در بیمارستان‌ها مطالب لازم را بیان و بر تعیین استانداردهای ورود اطلاعات برای پذیرش بیماران بستری و سرپایی تاکید کرد.

دکتر علیرضا طهرانی یزدی، سرپرست آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ایران نیز آمادگی مدیریت آمار و فناوری اطلاعات این دانشگاه را برای ایجاد زیرساختهای مناسب در حیطه‌های پژوهش  و درمان اعلام کرد.

بر اساس اعلام دانشگاه ایران، در ادامه اعضای کمیته انفورماتیک رادیولوژی، درباره جنبه‌های تامین زیرساختهای لازم، تعیین برنامه استراتژیک، رعایت درست استانداردها، توسعه داخلی و بومی‌سازی، بازبینی ساختارها، تعیین داشبورد اطلاعاتی سلامت، استفاده از پشتوانه علمی و همکاری بین بخشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code