02185743682
information@kinoki-pad.ir

بانک امانی کپسول اکسیژن خدمت ویژه هلال احمر قم در دوران کرونا


[ad_1]

ایسنا/قم معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمرگفت: در دوران کرونا برخی از کالاهای مانند کپسول اکسیژن و اکسیژن ساز به صورت امانت در اختیار شهروندان درگیر با بیماری کرونا قرارداده می‌شد که خوشبختانه با کمک خیرین بیش از یک هزار و 600 کپسول اکسیژن به چرخه بانک امانی اضافه شد.

سید حسن حسینی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر قم در در گفت و گو با ایسنا در رابطه با عملکرد هلال احمر در دوران کرونا، عنوان کرد: هلال احمر از روزهای ابتدایی شیوع کرونا وارد میدان شد و در طرح های گوناگون شروع به خدمات رسانی کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح آمران سلامت از اولین فعالیت های هلال احمر در دوران کرونا به شمار می رود، تصریح کرد: دراین طرح  با بکارگیری۶۵۳ نفرروز اعضا در قالب ۵۰ تیم، در ورودی های شهر، مسجد جمکران، حرم حضرت معصومه(س)، میادین اصلی، خانه های هلال، فروشگاه های بزرگ و…به غربالگری افراد و ارائه نکات بهداشتی مشغول بودند که با راه اندازی ۵۰ پایگاه ثابت و سیار، بیش از۲۰ هزار و ۸۰۰ نفر از این خدمات بهره مند شدند.

نماینده هلال احمر قم در کمیته نظارت بر پروتکل های بهداشتی استان قم با بیان اینکه بیش از ۶۰هزار ماسک پزشکی و ۲۴۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده توسط هلال احمر توزیع شده است، اظهار کرد: در طرح کمک های مومنانه ۱۴۶۰ سبد کالا بین نیازمندان صدمه دیده از کرونا توزیع شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر قم با اشاره به اینکه ۱۴عنوان پوستر و بروشور به شکل مجازی و کاغذی بین شهروندان توزیع شد، بیان کرد: در دوران کرونا از آموزش های مجازی کمک های اولیه و امداد ونجات نیز رونمایی شد.

وی با بیان اینکه بانک امانی از خدمات ویژه هلال احمر درایام کرونا بود یادآورشد: برخی از کالاها مانند کپسول اکسیژن و اکسیژن ساز به صورت امانت در اختیار شهروندان درگیر با بیماری کرونا قرارداده می‌شد که خوشبختانه با کمک خیرین بیش از یک هزار و ۶۰۰ کپسول اکسیژن به چرخه بانک امانی اضافه شد تا همشهری ها با مشکل کمبود کپسول اکسیژن مواجه نشوند.

حسینی اجرای طرح پیشنهادی «آیین بی گزند» به منظور ترویج فرهنگ ماسک زدن و تقدیر از مردمی که با ماسک هستند را ازدیگر فعالیت های این نهاد برشمرد و گفت: در برگزاری طرح ناظران سلامت نیز ۲هزار ۸۰۰ بازدید از اصناف و مراکز تجمعی به منظور پایش و نظارت بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در صنوف مجاز به فعالیت صورت گرفت.

وی افزود: اجرای طرح نیابت(دیدار و عیادت بیماران)، ویزای معنوی اربعین، طرح یاری گران فرشتگان کوچک (حمایت از کودکان و توزیع بسته معیشتی به هدف تاب آوری در شیوع کرونا)، طرح امید نو (توزیع بسته های لوازم التحریر)، غربالگری و شناسایی خانواده ها و افراد نیازمند به مشاوره، مراقبت از همکاران بالای ۶۰ سال و ردیابی همکاران بیمار از سایر فعالیت های هلال احمر در دوران کرونا است.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *