02185743682
information@kinoki-pad.ir

لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی کشور برای سیاست گذاری مقابله با کرونا


[ad_1]

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور بر لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی برای سیاستگذاری و اجرای اقدامات مقابله ای با کرونا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، رستم وندی در پایان جلسه بررسی پیامدهای اجتماعی شیوع ویروس کرونا، گفت: جلسه امروز به گفت وگو با جامعه علمی کشور به ویژه در حوزه علوم اجتماعی اختصاص داشت. مهمترین تصمیمی که در این جلسه مورد تاکید وزیر کشور نیز قرار گرفت بحث بهره گیری از ظرفیت های جامعه علمی در قرارگاه مقابله با کرونا بود.

وی افزود: تحقیقات و کارهای علمی و مطالعاتی در حوزه مقابله با کرونا صورت گرفته که می توان از نتایج آن در سیاست گذاری ها و اجرا برای مقابله با کرونا بهره گرفت.

وی ادامه داد: محورهای مختلفی از طریق اساتید مورد تاکید قرار گرفت تا در سیاست ها از آنها استفاده شود. موضوع فردگرایی و جمع گرایی و تاثیرات بیماری کرونا بر این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تجربه یکساله اخیر نشان می دهد جامعه ایرانی همسویی و همراهی خوبی را داشته است.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور تاکید کرد: در این جلسه مفهوم خطر و جدی گرفتن آن مورد تاکید قرار گرفت و نقش رسانه ها برای جدی گرفتن این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. همچنین بحث کودکان و نوجوانان و آموزش غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی و مخاطرات آن نیز بررسی شد.

به گفته رستم وندی، بر اساس اعلام وزارت علوم تا پیش از شیوع بیماری کووید۱۹ تنها یک درصد از آموزش غیر حضوری یعنی معادل ۳۶ هزار نفر در سطح دانشگاهی را داشتیم اما امروز آموزش غیر حضوری معادل ۱۰۰ درصد جامعه دانشگاهی یعنی حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در بر می گیرد.

وی تصریح کرد: این تغییرات یکباره به لحاظ جامعه شناسی باید مورد توجه قرار گیرد و چالش ها و فرصت های ناشی از شیوع کرونا ویروس باید مورد توجه صاحبنظران قرار گیرد. لذا مقرر شد اتصالی میان جامعه علمی و قرارگاه مقابله با کرونا برقرار شود تا از مطالعات انجام شده استفاده شود.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *