02185743682
information@kinoki-pad.ir

وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است


[ad_1]

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: علیرغم تبدیل وضعیت شهرهای قرمز استان به نارنجی، این شرایط پایدار نیست و هر لحظه احتمال تغییر آن می‌رود.

سید موسی خادمی شامگاه ۱۳ آذرماه، اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری خوب مردم استان در رعایت محدودیت‌هایی که طی روزهای اخیر اعمال شده بود، وضعیت سه شهر قرمز استان به نارنجی تغییر پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه تمام شهرهای استان در وضعیت نارنجی و یک شهر در وضعیت زرد قرار دارد، تصریح کرد: علیرغم تبدیل وضعیت شهرهای قرمز استان به نارنجی، اما این شرایط پایدار نیست و هر لحظه احتمال تغییر می‌رود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی نباید منجر به این شود که مردم گمان کنند شرایط عادی شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نادیده گرفته شود، زیرا هر لحظه احتمال اینکه به وضعیت قرمز بازگردیم وجود دارد.

خادمی اضافه کرد: باید در نظر داشته باشیم زمانی که به شرایط خطر و قرمز کرونایی وارد می‌شویم علاوه بر تهدید سلامتی مردم، اقتصاد نیز به مخاطره می‌افتد، زیرا مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر و در نتیجه تعطیلی کسب‌وکارها هستیم.

وی با بیان این نکته که با تغییر وضعیت این سه شهر، از روز شنبه محدودیت‌های مربوط به سطح نارنجی در آن‌ها اعمال خواهد شد، افزود: به‌عنوان مثال جریمه یک‌میلیون تومانی ورود خودرو به این شهرها در شرایط قرمز به ۵۰۰ هزار تومان در وضعیت نارنجی کاهش می‌یابد.

استاندار لرستان همچنین ادامه فعالیت کسب‌وکارهای سطح ۱ و ۲ را در این شهرها از روز شنبه دیگر اقدام قابل اجرا عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به وضعیت نارنجی این شهرها، مقررات منع آمد و شد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای دارای جمعیت بالای ۲۰۰ نفر مانند خرم‌آباد و بروجرد کماکان به قوت خود باقیست ولی در شهرستان سلسله این محدودیت دیگر اجرا نخواهد شد.

خادمی ضمن تقدیر از همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ادامه داد: از مردم استان می‌خواهیم همچنان با پرهیز از حضور در تجمعات و برگزاری مراسم ترحیم یا عروسی و دورهمی‌های خانوادگی، ما را در رسیدن به یک وضعیت پایدار و حرکت به سمت وضعیت زرد و حتی سفید یاری کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *